izložbe
Noć muzeja
Po treći put u Velikoj galeriji Grada Zaboka
Do sada nam je bila praksa da se naglasak stavlja na mlade, te su oni glavni akteri u provedbi Noći muzeja s ciljem osvještavanja potrebe za kulturom i posjećivanjem kulturnih sadržaja. Tako ćemo ove godine manifestaciju otvoriti okruglim stolom na temu Suvremena hrvatska umjetnost s naglaskom na Nives Kavurić-Kurtović, čiji će aktivni sudionici biti učenici Gimnazije Zabok i učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Koordinatorica, a ujedno i stručno vodstvo bit će Anita Zlomislić.
Izložba fotografija “Makro”
U petak, 6. prosinca 2013. godine, otvorena je izložba fotografija Željka Nemeca pod nazivom “Makro” u prostorima Gradske knjižnice Oroslavje.
Izložbu je otvorio i osvrt u katalogu napisao Stanko Špoljarić. Između ostalog je naveo:
– Razumljivo kada se Nemec koncentrirao na ljepotu cvijeta našao se u središtu likovne pitoresknosti. No njegov dijalog s florealnim je poprilično neobičan. Od izvanjskog ulazi u nakupinu lati, dokida prostor oko cvijeta te se koncentrira na samu strukturu prizora… S druge pak strane cvjetnu scenu možemo doživjeti i kao apstraktnu sliku ekspresivne pokrenutosti…
/klikom na sliku pogledajte više o izložbi na FB stranici grada Oroslavja/
Izložba Nives Kavurić Kurtović
U petak, 6. prosinca 2013. godine, u Galeriji grada Zaboka otvorena je izložba hrvatske umjetnice Nives Kavurić Kurtović.
Ovaj događaj pobudio je ogroman interes javnosti a ponajprije učenika Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok koji su u velikom broju pohodili ovu po mnogočemu iznimnu izložbu na kojoj su prvi put predstavljeni crteži u tušu koji su nastali tijekom ove godine.
Više o izložbi: WEB grad Zabok
ŠUDIGO na La Biennale di Venezia
U petak, 25. listopada 2013. godine, održana je terenska nastava u Veneciji koja nas je dočekala skrivena maglom i bilo je neobično doživjeti je takvom iako je u ovo doba godine to normalna pojava u ovom dijelu Jadrana. Ipak, kasno poslijepodne magla se razišla te smo uživali u predivnim snolikim vedutama ovoga lijepoga grada.
Čak je i ne trebate posjetiti da biste je zavoljeli!
Ovim smo se putovanjem u jednu od najljepših kulturno povijesnih cjelina na jadranskoj obali i cijelom Mediteranu vratili u 18. stoljeće. Duh prošlosti obavija skup uglova, mostova, volti, trgova, maski, gondola, zatvora…
Tu čaroliju posjetili smo kako bismo prošvrljali kroz Biennale, svjetsku izložbu suvremene umjetnosti, koja se održava svake dvije godine. Ova se izložba tradicionalno održava u venecijanskom parku Giardini di Castello i tu se nalazi 30 stalnih nacionalnih paviljona, a drugi veliki dio Biennala održava se u prostorima Arsenale di Venezia te smo i ovdje proučavali mnogobrojne izloške.
Dani Ksavera Šandora Gjalskog
Zabok, 21.-26.10. 2013.
Radionica umjetničke grafike Riječ i slika
Ove godine, sedmi puta za redom, u sklopu Dana K. Š. Gjalskog u našoj školi održana je Likovna radionica umjetničke grafike namijenjena svim učenicima koji žele u praksi upoznati umjetničke grafičke tehnike.
Sudionici radionice pod vodstvom prof. Carmen Bačure Potočić izrađuju grafičke listove i upoznaju principe pojedinih tehnika te od skice dolaze do grafičkog artefakta. U proteklih šest godina sudionici su izrađivali bakropis, ksilografski list, suhu iglu, serigrafiju i linorez, a ove godine radili su u kombiniranoj tehnici suhe igle i akvatinte. Tema ovogodišnje radionice je Riječ i slika te je svatko od njih likovno, na svoj način, interpretirao riječi Ksavera Šandora Gjalskog.
Radovi nastali na radionici prezentirani su na izložbi koja je održana u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša u Zaboku (bit će postavljena i u našoj školi).
Na ovogodišnjoj radionici sudjelovalo je 14 učenika: Veronika Koprivnjak, Lucija Rasonja, Veronika Lacković, Klaudija Petrinić, Dino Tuđa, Nikola Mišel Puklin, Lucija Mak, Valerija Djanješić, Ivana Grbec, Sara Vrgoč, Vanja Hozmec, Florijan Lacko, Marta Čaržavec i Birgit Brlečić.
Poruke/Mess@ges
HRV-InSEA-e i Muzej suvremene umjetnosti Zagreb (Školica) pod pokroviteljstvom MZOS od 12. do 22. rujna ugostila je četvrtu međunarodnu izložba fotografije u organizaciji HRV-InSEA-e. To je ujedno i prva izložba projekta “Pošalji vizualnu poruku u mediju digitalne fotografije” namijenjena učenicima od 12 do 19 godina.
Za izložbu su odabrane 102 fotografije od 281 pristiglih. Među njima su i fotografije učenica četvrtog razreda industrijskog i grafičkog dizajna Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok Marte Čaržavec, Samante Petruša i Sare Vrgoč pod mentorstvom profesorice Anuške Alfirević.
































